>> Portréty >> PortrétyPortréty - portrétní fotografie

Kdekdo si pod pojmem portrétní fotografie představí snad klasické průkazové foto, které máme všichni na občankách a pasech. Je sice pravda, že i takové fotky lze pojmenovat jako portréty, ale focení portrétů má ve skutečnosti mnohem umělečtější charakter. Cílem profesionálních portrétních fotografií je zachytit nejen vnější podobu (a především obličej) člověka, ale také charakterové vlastnosti, aktuální emoce a nálady nebo některé další osobnostní rysy.

V zásadě se tak jedná o mnohem hlubší, kreativnější a náročnější typ fotografie než jen obyčejná průkazka. Probudit v lidech během fotografování portrétů osobitého ducha a především ho náležitě zachytit, naopak zase upozadit umělé, strojené pózy a úsměvy, vyžaduje vedle profesionální techniky také značnou dávku zkušeností a jemného citu fotografa.

Přesně s tímhle vším počítají při portrétním focení lidé ze studia Foto Jursa. Snažíme se o klasické představení člověka a jak vypadá, zároveň vizuálními prvky předat něco málo o něm a jeho osobnosti.

Jaké portrétní fotografie fotíme?

Fotografujeme portréty pro vaše soukromé i firemní účely. Ať už tedy chcete soukromé fotky osobitějšího charakteru do svého alba, nebo potřebujete sérii firemních portrétů svých zaměstnanců na webovou prezentaci, Foto Jursa je tu pro vás a zajistíme vám fotografování portrétů na míru vašim požadavkům.

Rádi vás samozřejmě přivítáme v našem předpřipraveném ateliéru v Brně na Štěpánské ulici, ale vzhledem k charakteru focení portrétů můžeme přijet za vámi téměř kamkoliv a kdykoliv tak, aby vám zamýšlená lokalita a sjednaný čas vyhovoval. Navíc díky mobilnímu ateliéru si poradíme i s vnitřními prostory, takže klidně můžeme fotit i přímo u vás doma.

Pokud máte zájem o službu „portrétní fotografie Brno“, pak ji pro vás rádi zařídíme. Potřebujete portrétní foto do svého osobního portfolia, nebo řešíte portrétní fotografie na svůj web? Jsme připraveni pro vás obratem vyřešit.

Kde využít portrétní fotografie

Fotoatelier Foto Jursa poskytuje portrétní fotografie osob pro různé použití:

 • životopis
 • webové stránky
 • sociální sítě (LinkedIN, Facebook)
 • kampaně
 • publikace
 • firemní komunikaci
 • jako dar
 • pro vlastní potřebu a na památku
 • a jakékoliv další užití

Styly fotek z portrétového focení:

 • Klasický ateliérový portrét na jednobarevném pozadí, nejčastěji bílém či šedém. Dále nabízíme žluté, červené, modré, tmavě šedé, zelené a černé jednobarevné fotopozadí.
 • Portrét v exteriéru - rozostřené pozadí (bokeh), v business parku (Vlněna), v zeleni či parku
 • Profesní portréty v prostředí dané profese s použitím rekvizit, či při výkonu povolání nebo obsluze strojů. Nejčastěji z kancelářského, lékařského, průmyslového, stavebního prostředí či z oblasti služeb (péče o tělo a vlasy, fyzio apod.).

Kde probíhá fotografování portrétů

Fotografování může probíhat v našem fotoateliéru v centru Brna na adrese Štěpánská 6 s možností parkování na dvoře domu. Tam nejčastěji fotíme klasičtější a jednodušší typy fotoportrétů s jednolitým pozadím.

Další možností je výjezd přímo za klienty s mobilním fotoateliérem do firem či institucí, kde pak proběhne portrétové focení. Přestože to není vůbec žádný problém, je důležité zde zmínit: nachystání fotoateliéru u vás ve firmě zabere okolo půl hodiny, pro focení potřebujeme místnost s volným prostorem o velikosti cca 4x5m, s výškou stropu minimálně 2,2m a jednu volnou elektrickou zásuvku s běžným jištěním do 10A.

 

Styl portrétního fota

Před příchodem do fotoateliéru se rozmyslete ohledně stylu vašeho portrétu. Zda chcete portrét čistě formální, často na šedém či bílém pozadí, či spíše neformální portrétní foto, třeba na fotopozadí s nějakým motivem. Důležitá je i volba oblečení a celkové sladění.

Jak focení portrétu probíhá?

Vždy se nafotí série více portrétních snímků, ze kterých máte možnost si vybrat ten nejlepší portrét. Fotograf vám pořízené portréty ihned ukáže a pokud společně neshledáte žádnou portrétní fotku jako tu pravou, fotí se další série snímků. Následně se ta vybraná portrétní fotografie upraví v počítači, vyretušuje a bude vám zaslána elektronicky v plném rozlišení. Takto zpravidla probíhá realizace v rámci služby “ portrétní fotografie Brno

Úpravy a retuše portrétů

Rozlišujeme dva typy úpravy a retuší portrétních fotografií dle složitosti.

Typ 1) standardní retuše portrétu

Aplikace portrétního filtru na vyhlazení a sjednocení barevnosti pleti, manuální retuš obličeje (lesky na pleti, pupínky, uhry, kruhy pod očima, zjemnění vrásek).

Cena samotné retuše portrétu: 200 Kč

Typ 2) nadstandardní retuše portrétu

bělení zubů, modelace partií (odstraňování převisů kůže, zeštíhlování, zvětšování objemu partií) retuš vlasů - (zhušťování, lysiny) a další

Cena samotné retuše portrétu: 300 Kč

Cena služby “portrétní foto Brno”

Cena se odvíjí od počtu sérií a složitost retuše.

Výchozí cena portrétu s retuší (typ 1 - standard) je 799 Kč. Další série stejné osoby je za 399 Kč.

Portréty s větším důrazem na retuš (typ 2 - nadstandard) jsou za 899 Kč, další série stejné osoby je pak za 499 Kč.

Platíte vždy za vybranou portrétní fotografii z dané série včetně retuše. Pokud máte zájem o další alternativní portréty ze série, platíte pak jen za úpravu a retuš. Portrétní fotografie s jiným nasvětlením, v jiném oblečení, či na jiném pozadí se však již nepovažuje za snímek ze stejné série.

Ceny úpravy a retuší alternativních sportrétních fotografií ze série:

Typ 1) standard: 200 Kč

Typ 2) nadstandard: 300 Kč

Fotografie bez úpravy resp. alespoň standardní retuše neposkytujeme!

Dodací doba portrétních fotografií

Standardní dodací doba hotových portrétů je 3 pracovní dny. Pokud se fotí více osob, dodací lhůta je individuální.

Objednání na focení portrétu

Pro focení portrétu je nutné se dopředu objednat. Je však velmi pravděpodobné, ževám nabídneme volný termín ještě týž den. Pro objednání volejte na 774 357 060, alternativně na číslo 777 060 357 či pište na email jursa@fotojursa.cz.

Vizážistka

Dámy či slečny mohou využít služeb naší externí vizážistky, která je připraví na portrétní foto. Více info v sekci Vizážistka - líčení

Reference focení portrétů:

Portréty pro Top Moravia Health s.r.o. - http://www.tmhklinika.cz/

Portrétní fotografie zaměstnanců kliniky. Fotografováno přímo na klinice.

Portrét Brno - fotostudio Brno Jursa Portrét Brno - fotostudio Brno Jursa

Portrétní foto pro RWE Jihomoravská plynárenská - http://www.rwe.cz/

Portrétní fotografie manažerů jihomoravské pobočky přímo v sídle firmy.

BRAVIS REALITY s.r.o.- http://www.bravis.cz/

Portrétní a skupinové foto zaměstnanců pro webové stránky.

Portrétní foto Brno - fotostudio Brno Jursa 

Sanatorium Helios s.r.o. - http://www.sanatoriumhelios.cz/

Profesní portréty a skupinové fotografie zaměstnanců kliniky. Fotografováno přímo na klinice. Použití na webu a v tištěných materiálech.

Portrétní foto Brno - fotostudio Brno Jursa Portrétní foto Brno - fotostudio Brno Jursa

TOPlist TOPlist